Nasze pierwsze źrebaki otrzymaliśmy po dwóch srokatych ogierach z rodu Gurgula. Byli to półbracia po ojcu Jaśmin. Gniadosrokaty Jasmon z pobliskiej Stadniny Tabun, oraz ciemnomyszatosrokaty Semen z SO w Białce.

Jasmon i Semen


Kasztanowaty Oszust po Jasmonie i gniadosrokaty Soluks po Semenie



Po czym w 2006 roku zdecydowaliśmy się na wydzierżawienie z SKS Nielepice myszatosrokatego ogiera Fant, również syna legendarnego Jaśmina z rodu Gurgula, który przebywał u nas przez półtora roku. W październiku 2011roku urodzony u nas syn Fanta, podobnie jak ojciec myszatosrokaty Amand otrzymał licencję na użycie w hodowli.

Fant


Kilka źrebaków po Fancie:



W październiku 2011roku urodzony u nas syn Fanta, podobnie jak ojciec myszatosrokaty Amand otrzymał licencję na użycie w hodowli.



Następnie w sierpniu 2007 roku kupiliśmy swojego pierwszego własnego licencjowanego ogiera. Był nim jasnogniady Bard. Podobnie jak Fant, reprezentujący ród Gurgula. Niestety 17 lutego 2008 roku, po otwartym złamaniu nogi Bard został poddany ubojowi.

BARD


Urodzily się po nim tylko 3 ogierki Agent, Piwosz i Ozyrys, wszystkie podobne maściowo do ojca - gniade:





Po uboju Barda w marcu 2008 roku kupiliśmy karego ogiera Midas, reprezentującego męski ród Hrobego, który krył u nas do października 2011roku. Ogier przekazywał zazwyczaj potomstwu ciemną maść i niezwykle spokojny charakter.

Midas


Kilkoro z potomków Midasa:



Aktualnie kryje u nas jeden z pierwszych źrebaków jakie urodziły się u nas po Midasie - Alex.


W miarę rozrastania się hodowli, w 2009 roku, w tęsknocie za srokatymi źrebakami kupiliśmy kolejnego z ojców naszej hodowli - myszatosrokatego Walucha, reprezentującego ród Hrobego, który krył u nas do czerwca 2012 roku, do momentu zakupu również myszatosrokatego Sambora - W, który jest przedstawicielem używanego już w naszej hodowli rodu Gurgula.

Waluch


Dwie córki Walucha Arena - Solo i Nana - Solo:





Przez dwa sezony od czerwca 2012 roku do maja 2014 roku krył jednym z naszych reproduktorów był posiadający typowe cechy Gurgula, czyli srokatość oraz grubokościstosć Sambor - W, który podczas kwalifikacji ogierów huculskich do hodowli w 2009 roku był jednym z dwóch najwyżej zbonitowanych osobników. W roku 2013 ustanowił nasz prywatny rekord stanówki - w ciagu jednego roku pokrył 35 klaczy, co na hodowlę prywatną jest naprawdę dobrym wynikiem.

SAMBOR - W


Kilkoro z pierwszych naszych potomków Sambora - W:





w sezonie 2017 syn wspomnianego wyżej Sambora - W, karosrokaty Apacz - Solo, karosrokaty młody ogier o wyraźnie zaznaczonym prymitywnym, samczym typie krył u nas przez niespełna rok - pozostawiając po sobie w naszej hodowli 3 źrebaki z rocznika 2018.



Przez wiele lat krył u nas ogier naszej własnej hodowli, przedstawiciel dość popularnego męskiego rodu Hrobego - kary Alex o niezwykle zrównoważonym charakterze, co ważne, przekazuje zazwyczaj potomstwu nie tylko ciemną maść, ale również odwagę i spokój. Pozostaje tylko czekać na występy jego potomków na ścieżkach huculskich. Przez 7 sezonów kpoulacyjnych pozostawił po sobie 54 sztuki potomstwa hodowlanego. W maju 2019 roku sprzedalismy go w celu odświeżenia krwi - w naszym stadzie i okolicy zaroiło sieod jego córek :P

Alex




Myśląc o przyszłości, mając na uwadze dorastajace w naszej hodowli córki Alexa, w październiku 2018r. do naszego stada dokupiliśmy nowego ogiera - przedstawiciela nie używanego przez nas wcześniej w hodowli męskiego rodu Gorala, hodowli ZDIZ Odrzechowa mysatosrotkatego Witalija-O. Oprócz jednej z najlepszych w roczniku bonitacji, ujmuje w nim podobnie jak u Alexa niezwykle spokojny jak na ogiera charakter.

Witalij - O



Powrót do strony głównej